Apie projektą

Reali darbuotojų atlyginimų statistika ir tendencijos Lietuvoje. Įmonių reitingai.

Pasisakykite, kokį atlyginimą gaunate. Pasidomėkite, kiek uždirba jūsų specialybės draugai ar kolegos. Gal dirbate daug, bet nesate pakankamai įvertintas savo darbdavio? O gal dar blogiau - tą patį darbą dirbantis jūsų kolega gauna daug daugiau? Informacijos per daug nebūna... Būkime solidarūs! Viešumas ugdo mūsų pilietiškumą.

Visus duomenis pateikiate ANONIMIŠKAI. Paslauga NEMOKAMA.

Kam to reikia?

Tenka pripažinti, kad politinės, ekonominės ar tarpusavio santykių "mados", perimtos iš vakarų, mūsų visuomenėje įsitvirtina pačiomis blogiausiomis formomis. Viena iš tokių tarpusavio santykių "madų" yra savo atlyginimo slėpimas nuo draugų ir kolegų. Turbūt ne vienas nors kartą esate susidūręs su smerkiančiu ar bent jau išsigandusiu kolegos žvilgsniu, kai pasiteiravote, kiek šis uždirba. Kokios to socialinės ir ekonominės priežastys galima ilgai svarstyti, tačiau viena yra akivaizdu - tokiais tarpusavio santykiais sėkmingai manipuliuoja darbdaviai, o ypač tai palanku didelėms monopolinėms įmonėms. Prigalvodami įvairiausių darbo sutarties punktų, draudžiančių jums atskleisti savo atlyginimą, bei numatydami sankcijas už tai, darbdaviai savo darbuotojams už tą patį darbą gali mokėti skirtingus atlyginimus, o jūs neturite jokios galimybės apie tai sužinoti.

Vienas iš tokių atvejų buvo aprašytas internetiniame forume. Darbuotojas vis kreipdavosi į darbdavį, prašydamas padidinti atlyginimą, tačiau visada gaudavo tą patį neigiamą atsakymą: "nėra galimybių". Tačiau vieną dieną jis sužinojo, kad jo kolega, neseniai priimtas į tokį pat darbą, gauna 300 eurų didesnį atlyginimą. Tik darbuotojui nuėjus su tokiu "tvirtu argumentu" pas darbdavį, jo atlyginimas buvo padidintas.

Šis atvejis rodo, kaip kiekvienas iš mūsų gali nukentėti dėl informacijos apie mums svarbius dalykus trūkumo. Šis projektas ir yra skirtas tam, kad pakeistų neteisingą situaciją darbo rinkoje. Jūsų anonimiškai pateikta informacija apie gaunamą atlyginimą gali būti labai naudinga daugeliui tos pačios ar panašios profesijos atstovų.

Reali atlyginimų statistika

Kiekvieną dieną girdime oficialią statistiką apie atlyginimų augimą Lietuvoje. Nurodomos darbo sritys, vidutiniai atlyginimai, atlyginimų augimo procentai ir t. t. Kam gi mums reikalinga tokia oficiali statistika, kai vidutinis atlyginimas skaičiuojamas vienodai įtraukiant ir 50 000 €, ir 500 € dydžio atlyginimus gaunančius asmenis? Tokia statistika tikrai neatspindi realios darbo užmokesčio padėties darbo rinkoje. Projekto kiek-gauni.lt tikslas - pateikti realią darbuotojų atlyginimų statistiką Lietuvoje, kuri formuojama pagal tinklalapio lankytojų laisvanoriškai paskelbtus duomenis. Čia galėsite rasti informacijos apie darbuotojų atlyginimus Lietuvoje pagal užimamas pareigas ar darbo vietą bei atlyginimų tendencijas pasirinktu laikotarpiu.

Darbdavių vertinimas

Anonimiškai užpildydami anketą jūs galite pateikti savo darbdavio vertinimą. Taip pat galite rašyti komentarus bei įvertinti, ar esate patenkintas ne tik savo atlyginimu, bet ir darbo sąlygomis, elgesiu su darbuotojais ir t.t. Jūsų išsakyta nuomonė bus svarbi visiems - tiek dirbantiems, tiek ir planuojantiems keisti darbą.

Kam šis projektas naudingas?

Visiems dirbantiems, ieškantiems ar norintiems keisti darbą bei siekiantiems sužinoti daugiau, taip pat visiems, besirengentiems studijuoti ir besirenkantiems būsimą profesiją.

Būkime solidarūs! Viešumas ugdo mūsų pilietiškumą.
Liudviko Daugirdo galerija